Home » Kyslíková terapie

Obecně o kyslíku:

Metoda oxygeno-terapie se používá v lékařství již značnou řádku let. Je známo, že pokud je kyslík vdechován v koncentraci vyšší než je přítomen ve vzduchu, stoupá po tuto dobu i koncentrace kyslíku v krevní plazmě. Zvýšení parciálního tlaku kyslíku v krvi vede ke zvýšení průtoku krve kapilárním řečištěm a tak i ke zlepšení dodávky kyslíku tkáním. Některé potíže, jako poruchy paměti, snížení výkonu, zpomalené reakce, kvalita zraku a sluchu, stejně jako migrény nebo předčasné stárnutí, jsou často dávány do souvislosti s nedostatečným prokrvením organismu. Zvýšení dodávky kyslíku tkáním,zlepšuje účinek obranných mechanismů a urychluje růst a regeneraci. Oxygeno-terapií se zlepší prevence některých problémů pleti, podpoří se regenerace, zvýší se odolnost pleti, zkvalitní se mikro-cirkulace a v neposlední řadě se celkově zlepší stav pleti.

O2 je pohonná látka života. Protože kyslík nelze v organismu skladovat, musíme zajistit jeho pravidelný přísun. To je zajištěno dýcháním okolního vzduchu. V plicích se kyslík dostává ze vzduchu do krve a pomocí oběhového aparátu do orgánů celého těla. V kapilárách se kyslík přesouvá do buněk, kde dochází k procesům vyrábějícím energii. Jestliže je v těle nedostatek kyslíku, je v těle i nedostatek energie. Intenzivní přísun kyslíku můžeme dodat kapilárám i aplikací vysoce koncentrovaného kyslíku přímo na pleť. Jeden z nových přístrojů pro kosmetickou praxi, pracující s koncentrovaným kyslíkem (96%) formou tzv. mikro-aplikace, vyrábí německá firma SEYO a na českém trhu je zastupován firmou Janssen Cosmeceutical.

Co znamená kyslíková mikro-aplikace firmy Seyo v kosmetické praxi?


Je to intenzivní aplikace kosmetické pěstící látky pomocí speciálního aplikátoru, jakéhosi „kyslíkového pera“. Jedná se prakticky o rozprašovač, kterým je kosmetický přípravek v jemné vrstvě spolu s 96 % kyslíkem nanášen na pleť. Nanášení je tak jemné, že aplikace 2 ml intenzivního kosmetického fluidu trvá cca. 15-20min a pleť je po celou aplikaci téměř suchá, neboť se stačí uvedený kosmetický prostředek spolu s transportním mediem, což je koncentrovaný kyslík, vstřebat.

U procesu mikro-aplikace se účinné látky rozdělují v rámci určitého spektra na jemné části a ty jsou silně obohaceny koncentrovaným kyslíkem (O2/96%). Vysokou koncentrací kyslíku v kombinaci s kosmetickým přípravkem pleť vitalizujeme, vyživujeme a regenerujeme. Výsledky jsou zjevné již po první aplikaci. Doporučujeme tyto efektní aplikace opakovat v pravidelných sériích 4-6x po dobu 2-3 týdnů nejlépe čtyřikrát do roka. Není to však podmínkou. Dnes je nová generace kyslíkové mikro-aplikace silným a mnohostranným nástrojem téměř pro každý kožní typ. Tato technologie umožňuje bez komplikací vpravovat účinné látky efektivněji a cíleněji než při běžných aplikacích jako je ruční vtírání kosmetického produktu. Přístroj lze využít nejen k intenzivní aplikaci gelů a ampulkových koncentrátů, ale i k běžné kyslíkové inhalaci